10 Mart 2016

İlker Üstüner ile tanışın

Ailesi ve arkadaşlarıyla keyifli zamanlar geçirmeyi seven teknoloji ve yemek düşkünü lider ve girişimci…

Merhaba! Kişisel blog’uma hoşgeldin.

Ziyaretin için çok teşekkürler. Umarım sitemde geçirdiğin vakit keyifli ve faydalı oluyordur.

İlker Üstüner kimdir?

İlker ÜstünerDünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da doğdum. 11 yaşındayken bilgisayarla ve bilgisayar oyunları ile tanıştım. 1987 yılında aldığım ilk bilgisayarım olan Commodore 64’ün yeri hala başka. 13 yaşıma geldiğimde 80286 işlemcili ilk PC’mi alarak PC dünyasına geçtim. Aynı zamanda Basic dili ile yazılım geliştirmeye başladım.

Üniversite yılları, internet ve online uygulama dünyasıyla tanışma

İnternet ile 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi’ne girdiğimde tanıştım. 1996 yılında Superonline’da part-time olarak Webmaster Assistant göreviyle çalıştım. Bu işimde Perl dilini kullanarak ilk internet uygulamalarımı yazdım. O zamanın teknolojisi, kaynakların azlığı ve zor ulaşılabilirliği ile online alışveriş formlarını Perl ile programlamak benim için bulmaca çözmek kadar keyifliydi.

Üniversitedeki zamanımın çoğunu öğrenci kulüplerinde, partilerde, briç oynarken (okul takımında) ve Bilgi İşlem Merkezi’nde online oyun (MUD) oynayarak geçirdim. Yazılım olarak da Pascal, C++ ve Delphi dillerini kullandım. 1999 yılında Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

Mezuniyet ile iş ve aile yaşamının başlaması

Mezuniyetten sonra hayat hikayem 3 ana başlıkta ilerledi: İş hayatı, Aile hayatı, Sosyal hayat.

Çok uluslu firmada yurt dışında üst düzey yöneticilikten internet startup projelerine kadar iş hayatım değişik rollerde bir çok girişimcilik aktivitesi içermekte. Detaylar için iş hayatı sayfama bakabilirsin.

Ailem ve arkadaşlarımla geçirdiğim güzel anlardan çıkan keşifler, mekanlar ve lezzetleri okumak için Gezi ve Yemek bloguma bakabilir ya da Instagram hesabımı takip edebilirsin.

Neler hakkında yazıyorum?

İlgimi çeken hemen her konu hakkında, politikaya girmeden yazıyorum. Kişisel sitemde ve diğer bloglarımda takip ettiğim konularla ilgili yazılar bulabilirsin: teknoloji, robotlar, veri analizi, oyun, seyahat, yemek…

Ziyaretçilerin fayda görmesi için Dijital Pazarlama ve E-ticaret alanlarında deneyimlerimi ve ipuçlarını paylaşıyorum:

  • Dijital Pazarlama nedir, nasıl yapılır
  • Dijital Pazarlama konseptleri: İçerik Pazarlaması, SEO, online reklamcılık
  • E-ticaret ipuçları: Shopify ve diğer e-ticaret altyapıları, ödeme kanalları ve dönüşüm optimizasyonu
  • Analitik: Veri madenciliği, aksiyona yönlendiren ve karlılık artırıcı data yorumlama

Özellikle teknoloji alanında olmak üzere vizyonumu, fikirlerimi ve gelecek konusunda öngörülerimi de paylaşıyorum. Umarım faydalı bulur ve keyifle okursun.

Görüşmek üzere!

İlker Üstüner

Ustuners

Paylaş, keyfine var!